Pluton w Koziorożcu, oraz okowy Saturna – jak zmieniają się fundamenty państw.

Witam Państwa ! Na początku uwagi techniczne.

Blog „Gwiazdolog” skręca w kierunku spraw bieżących, z uzupełnieniem astrologii. Znaczy to, że:

– posty nie będą stricte astrologiczne

– będę częściej cytował prasę, blogi, oraz informacje, które inspirują do przemyśleń

– wpisy będą pojawiać się … częściej

– pojawiać się też będą wpisy nie-astrologiczne

„Niezadowolonych” z takiego obrotu sprawy przekierowuję na „Córkę” Gwiazdologii: http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/ . Tam będą się znajdować artykuły znane z poprzedniej formuły. Ten artykuł łapie się w formule zarówno starej jak i nowej.

***   ***   ***

Pluton

1. PLUTON W KOZIOROŻCU. SATURN W WADZE. SATURN W SKORPIONIE.

Tytuł nagłówka jest zagadkowy. Dotyczy długiej wizyty Plutona w znaku Koziorożca [lata 2008-2024], oraz – przy okazji – obecności Saturna w znakach Wagi i Skorpiona. Pociąga to za sobą mnóstwo zmian i przemian społecznych. Spośród multimożliwości wymieńmy TRZY:

– REFORMA SYSTEMÓW EMERYTALNYCH (Pluton przemierzający przez znak Koziorożca)

– TRANSFORMACJA STRUKTUR W PAŃSTWACH, ORAZ ROSNĄCA INWIGILACJA JEDNOSTEK (z racji tego, że Saturn – Pan Koziorożca, oraz współregent Wodnika przechodzi, oraz będzie przechodził przez znak definiujący jakość i przejrzystość relacji – Wagę, oraz znak powiązań energetycznych i spraw związanych z zaufaniem – Skorpiona)

– DEFINIOWANIE NOWYCH AKTÓW PRAWNYCH (Koziorożec jest władzą. Skorpion jest kontrolą. Koziorożec jako trzeci znak od Skorpiona wskazuje, iż „zaufanie” może być kontrolowane poprzez inwigilację – czytaj – kanały informacyjne dostępne dla każdych służb). Przykładowo ACTA… oraz różne, udoskonalane metody prześwietlania wrogich, albo niewygodnych dla państwa jednostek.

Powyższych przemian mogliśmy się w jakimś sensie spodziewać, już niejeden raz normy europejskie dotyczące zakazywania albo nakazywania czegoś specjalnie nie dziwiły – dotyczyło to zwłaszcza regulacji w rolnictwie. Ale – sprawa i skala zmian zaskoczyła niejednego obserwatora – o tym później…

Najłatwiejszą rzeczą do przewidzenia było podniesienie wieku emerytalnego. Mniejsza dzietność oraz starzejące się społeczeństwa były tykającymi bombami. Wiadomym więc było, że wydłużenie lat życia, wobec statycznej perspektywy przechodzenia na emeryturę w tym samym wieku wywoła dyskusje dotyczące zmian oraz liczne protesty. Rozwinięcie tematu poniżej.

***   ***   ***

2. O EMERYTURACH WIĘCEJ. CO NA TO ASTROLOGIA…

Problem podniesienia wieku emerytalnego oraz nieuchronności pewnych zmian jest podnoszony z dnia na dzień. Wystarczy podać kilka linkowań, wskazujących na powagę sytuacji tu – i – teraz.

– http://www.praca.wnp.pl/reforma-emerytalna-z-liczbami-sie-nie-dyskutuje,162834_1_0_0.html

– http://www.wprost.pl/ar/306315/Reforma-emerytalna-Dotyczy-tylko-mlodych/

– http://wyborcza.pl/1,91446,11172826,Premier__jestem_gotow_bronic_projektu_reformy_emerytalnej.html

 –http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wiek;emerytalny;balcerowicz;chce;smielszej;reformy,205,0,1027277.html

Te oraz setki innych nagłówków, artykułów, relacji, wywiadów, oraz opinii unaoczniają, że sytuacja przyszłych emerytów nie jest godna pozazdroszczenia. Ale – nie zapominajmy – zanim przejdą na tą emeryturę muszą spełnić trzy warunki:

przeżyć (starzenie się z definicji dla większości atrakcyjnie nie brzmi)

wypracować określony czas pracy (co proste nie będzie, zwłaszcza dla tych, którzy częściej pracę zmieniają)

– liczyć na to, że przez czterdzieści lat sytuacja geopolityczna oraz społeczna będzie na tyle unormowana, że przyszłym politykom nie przyjdzie do głowy… przedłużanie kolejnego wieku emerytalnego, dajmy na to, do 75 r.ż.

Po spełnieniu tychże warunków emerytom nie powinno być też wesoło. Bowiem „Emerytura jest niedobra dla zdrowia!” – tak przynajmniej głosi serwis biomedical.pl. Dowiadujemy się tam [http://www.biomedical.pl/zdrowie/emerytura-jest-niedobra-dla-zdrowia-1406.html], że równolatkowie niepracujący względem pracujących znacznie gorzej funkcjonują. Badania zapewne są wiarygodne, ale … czyż taka informacja nie brzmi niemalże jak miód na serce dla ekip rządzących ? Pomińmy tą złośliwą uwagę autora i przejdźmy dalej.

Większość czytelników w tym momencie nie wytrzyma i zapyta: „co ma do tego wszystkiego astrologia?!”. Otóż ma, całkiem … sporo. Zacznijmy od historii pewnych wpisów na forum. Dosyć dawno temu poruszyłem nieśmiało temat emerytur związany z wejściem Plutona w znak Koziorożca. Post powstał 26 listopada 2010r. Rozmowa toczyła się dokładnie na forum „Jak na górze tak na dole”http://forum.gazeta.pl/forum/w,11132,119202320,119202320,Krach_systemow_emerytalnych_Pluton_w_Koziorozcu.html . Tytuł posta początkowego brzmi złowieszczo bowiem postawiłem pytanie o „krach systemów emerytalnych a Pluton w Koziorożcu”. Pojawiło się mnóstwo ciekawych wypowiedzi. Zacytuję niektóre z nich:

– Zastanawiam się, jak związek ma Pluton w Koziorożcu z ewentualnością, tak tak, upadku systemów emerytalnych i struktury państwa opiekuńczego. Ostatnimi czasy poniżone Bóstwo tkwiło w Koziorożcu w latach 1762 – 1777. Czy ktoś ma jakieś przypuszczenia, jakieś koncepcje dotyczące tego czasu ? Czy zmieniał się wtedy stosunek pomiędzy państwem i obywatelem. Czy mogło to mieć wpływ na „starość”, na emerytury ? [acrux_79 – dop.aut – autor niniejszego bloga]

Tak ! Systemy emerytalne w obecnym kształcie powstały pod koniec XIX wieku za rządów Bismarcka. Państwo chciało mieć nad wszystkim kontrolę, także nad wypłacaniem emerytury obywatelom. Obecnie Pluton reformuje rolę państwa, rządu i polityków w naszym życiu, gruntownie to transformuje. Na pewno pozostaną jakieś systemy emerytalne, prawdopodobnie prywatne, ale nadmierna kontrola rządów jest nie do utrzymania. Mimo to stary system ma wielu obrońców, którzy będą go bronić rękami i nogami. [jerry.uk , vide: http://www.astrobiznes.pl/]

– Pokolenie osób mających 40 lat jeszcze myśli po staremu: ZUS i państwo ma obowiązek dać nam emeryturę. W sumie ma obowiązek, skoro przez lata zabierało nam część dochodów. Młodsi (ci z Uranem w Koziorożcu i w dalszych znakach) patrzą na to zupełnie inaczej, czyli: ZUS ZUS-em, a ja będę i tak zbierać po swojemu. Gdy Uran był w Koziorożcu zaczęto mówić o możliwości bankructwa ZUS-u. Dziś już wiemy, że próba reformy była nieudolna i gdy Pluton wszedł do tego znaku trzeba zmienić sposób myślenia. Przynajmniej na mnie to tak podziałało, bo obawiam się, że moje pokolenie (z koniunkcją Urana i Plutona w Pannie) oberwie na tym najbardziej. [anahella, vide: http://anahella.wordpress.com/]

– Myślę, że prędzej czy później politycy dojdą do wniosku, że należy zostawić sprawę emerytur w rękach samych obywateli. W 2007 roku (nowy system ruszył 02.07.2007 o 0:00 Wellington) Nowa Zelandia postanowiła zapobiec katastrofie swojego systemu emerytalnego i wprowadziła, że emerytura wypłacana przez państwo jest tylko zasiłkiem. Nie ma ona nic wspólnego ze stażem pracy, a jedynie z ukończeniem 70 lat. Aby mieć więcej każdy musi oszczędzać sam (2%, 4% lub 8% pensji brutto). Tak więc każdy obywatel Nowej Zelandii musi odkładać jakąś część swoich zarobków, ale ma do nich w miarę swobodny dostęp – może je wypłacić gdy chce zbudować dom, jest chory, albo chce wyemigrować. [jerry.uk]

Poprzednie przejście Plutona przez Koziorożec zbiegło się z epoka, kiedy transformowała się wizja władzyPowstają Stany Zjednoczone. Pierwsze państwo, które radzi sobie bez absolutystycznego krola, cara, czy kogo tam jeszcze. Co prawda przy rewolucji francuskiej, i tego co wydarzylo sie przed nia, niebagatalene znaczenie mialo odkrycie planety Uran. [nuvvo]

Możliwe, że ww. wypowiedzi są cennym głosem w dyskusji. Ale prawdziwe „hity” dopiero przed nami…

***   ***   ***

3. PLUTON W KOZIOROŻCU, CZYLI KOMU W DROGĘ, TEMU CZAS…

Oryginalny tytuł jest związany z odczytem [link: http://www.logonia.org/content/view/521/2/1/0/] Leona Zawadzkiego i Marii Pieniążek na drugiej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego 27/28.02.2010. Zapowiedź nowej ery, z racji pobytu Plutona w znaku Koziorożca, przygotowała grunt do nowych przemyśleń. Pozwolę je sobie zacytować, o ile Autor nie będzie przeciwny temu, znaczące (z mojego punktu widzenia) wypowiedzi z tegoż zapisu wykładu:

„W historii społeczeństw, narodów i państw oraz organizacji społecznych, politycznych, kulturowych i religijnych Koziorożec sygnifikuje formę i sposób zaistnienia, ugruntowania i funkcjonowania.”

„Konflikt pomiędzy interesem masy a jednostką jest w gruncie rzeczy mechanizmem napędowym kultury duchowej. 
Należy pamiętać, że Pluton symbolizuje energie socjalne, które nieuchronnie zmierzają do zmiany, lecz czas i proces dokonywania się takowej jest o wiele dłuższy niż wynika to z impulsów uranicznych. Energie Plutona sprzyjają rozłączaniu, rozpadowi, destrukcji oraz restrukturyzacji, lecz nie mają charakteru otwartych, jawnych buntów uranicznych. „ (Zwróćmy uwagę, że Uran od niedawna wkracza w nowy cykl, będąc w znaku wojowniczego, aktywnego Barana – dop. M.C.)

„Pluton w Koziorożcu będzie pozbawiał nas złudzenia co do natury człowieka. Jedni będą próbowali odbudowywać struktury, powołując się na cienie napełniające ich pamięć, inni zrozumieją ponad wszelką wątpliwość, że są na każdym kroku zwodzeni i oszukiwani„. (Świadomość organizacji społeczeństwa obywatelskiego się zmienia, o czym świadczy rewolucja w krajach płn Afryki, czy też spontaniczny opór przeciwko polityce koncernów, ruchy anty-globalistyczne, Ruch Oburzonych 99%, Occupy Wall Street, albo STOP A.C.T.A. – dop M.C.)

Tak pojawia się zarzewie rewolucji. W 1761 r. zarzewie to zapowiedział Pluton, a zrealizowało ono swoje przeznaczenie, gdy wybuchło z całą mocą w nowożytnej rewolucji francuskiej 1789 r. (jeden obrót Saturna wokół Zodiaku od ingresu Plutona w znak Koziorożca anno domini 1761)) oraz powstaniu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Tak pojawił się świat nowożytny, w którym dotarliśmy już od one dolar do one impuls„.

*

Powyższe nawiązanie do okresu lat 1761 – 1778 czyni też twórca blogu „Fusy czyli surfing na falach Elliotta: >Elliottowska analiza wybranych rynków finansowych<„. Są to bardzo ważne konkluzje, dla analityków polityczno – społecznych, nie znających się kompletnie na astrologii kluczowe. Czego się w tym miejscu dowiadujemy ? Otóż, cyt z: [http://lemansa.wordpress.com/2008/01/22/jak-pluton-swiat-transformowal/] :

„W 1762 na tronie rosyjskim zasiada caryca Katarzyna II. Jej panowanie rozpoczyna widoczną już ekspansję Rosji. Kończy sie wojna siedmioletnia, określona przez W. Churchilla jako pierwsza wojna światowa ze względu na walki toczone nie tylko w Europie, ale także w koloniach. W jej wyniku potęga Francji ulega zachwianiu. Nastaje era Wielkiej Brytanii.” (Wielka Brytania ma silnie akcentowanego Koziorożca w horoskopie – dop. M.C.)

Co więcej, autor (Syriusz) pisze również o poprzednich cyklach Plutona w znaku Koziorożca. Radzę zapoznać się z całością tego wpisu, bardzo ciekawy (!). Myślę, że w zalewie wszystkich wpisów jeden z cenniejszych w polskim internecie. Co gorsza, nie znam … autora tego wpisu, ale to taka osobista uwaga. Myślę, że w dobie tego, co dzieje się teraz, użycie tego cytatu również jest kluczowe:

„Polityka monetarna, banki i nieruchomości również zostaną przetransformowane przez Plutona. Strzelec w banku to doradca, roztaczający optymistyczne wizje: “Ten kredyt co go Pan ma na 30 lat, w 5 lat Pan spłaci. Zobaczy Pan. Tylko pracę znaleźć i załatwione”. Jeśli wizje były oderwane od realiów, przychodzi jego kolega – windykator. Koziorożec się nie uśmiecha, nie roztacza wizji, przyszedł w konkretnym celu. “Czytał Pan umowę, reszta mnie nie obchodzi”. Że niby straszę? A kiedy tanie kredyciki rozdawano? Za Plutona w Strzelcu. A jaki kryzys mamy? Na rynku nieruchomości i kredytów. Pluton w Kozła wchodzi. Radzę spinać się z kredytami, bo rzeczywistość nadchodzi.”

Otóż to, dokładnie tak się dzieje. Zaznaczam, że wpis redaktora „Surfingu na falach Eliotta” pochodzi ze stycznia … 2008r. ! Można powiedzieć więc, że jest jaskółką spośród dostępnych źródeł. Autor zapowiada również kryzys Stanów Zjednoczonych (mocno akcentowany Rak), bowiem Pluton uczyni do nich opozycję. Profetyczna jest też zapewne wypowiedź taka: „Strzelec pokazywał możliwości, dla których Koziorożec musi zbudować teraz formę i umieścić w określonych rzeczywistością granicach. W 2023 roku Pluton przejdzie do anarchisty Wodnika, który rozpirzy w drobny mak misterną konstrukcję poprzednika. Tak jak w 1789 we Francji. Ale, to już zupełnie inna historia ;).” Bez wątpienia jestem skłonny się ku tym koncepcjom przychylić…

***   ***   ***

4. AUTOKRACJA… CZYLI O PRZEWADZE JEDNEGO PROCENTA NAD POZOSTAŁYMI DZIEWIĘĆDZIESIĘCIOMA DZIEWIĘCIOMA…

Wróćmy do kondycji współczesnego świata, oraz zmian w architekturze władzy. Dzieje się wiele rzeczy, które wydawały się niemożliwymi:

– grozi nam upadek strefy euro

– grozi nam bankructwo krajów ze strefy euro

– grozi nam nowy ideologiczny konflikt, ale osie tego podziału będą inne; kiedyś to był obywatel vs państwo, dzisiaj jest to konflikt konsument vs wytwórca (koncerny, korporacje, lobbingi), być może coraz częstszy będzie konflikt państwo vs wielkie holdingi oraz firmy (że wystarczy wspomnieć oskarżenia pod adresem… agencji ratingowych)

– grozi nam edoxus, częściowy, albo całkowity, poszczególnych państw ze strefy euro

*

Co na to astrologia ? Znakomity tekst jednego ze specjalistów od astrologii polityczno – społecznej, Jarosława Gronerta można znaleźć tu: http://www.astrologia.pl/biuletyn/autokracja-plutokracja.html . Jest on datowany na luty 2010r.

W artykule zwraca uwagę częste wprowadzanie aktów normatywnych i przepisów z początkiem roku. Jest to oczywiście związane ze znakiem Koziorożca. Polska też jest jednym z wytworów silnego dociśnięcia Saturna, proszę tylko spojrzeć chociażby na kosmogram III RP, datowany na dzień wcześniej, 31.12.1989. Cytuję słowa P. Gronerta „pewne jest to, że gdy rozwieją się już opary szampańskiej, noworocznej zabawy, to od kolejnego 1 stycznia stajemy w obliczu rzeczywistości określanej nowymi ustawami i przepisami. Bardzo często od Nowego Roku datuje się wejście w życie uchwalanych wcześniej aktów prawnych i procedur. Pojawiają się nowe przedsięwzięcia, zaczynają istnieć nowe instytucje, firmy, a nawet państwa.”. 

Widać doskonale, że „początek nowego roku” mocno synchronizuje się ze słowem … „porządek”. Początkiem koła astrologicznego nie jest pierwszy dzień wiosny, czyli ingres Barana. Składamy sobie życzenia tkwiąc w środku Koziorożca. Cywilizacja europejska znosi z Góry Brukselskiej (?) współczesne tablice z dyrektywami i normami. Rajem obiecanym jest Integracja Europejska, a kto w niej nie jest, ten nie zazna manny urodzaju. Autor artykułu celnie konkluduje: „W ten sposób, zgodnie z zasadą kija i marchewki, od dawna rządy państw skutecznie łączą globalne igrzyska dla ludu z manifestacją swej władzy”.

Ale ASTROLOGOWIE POTRAFIĄ WIDZIEĆ WIĘCEJ, przed tym, zanim co zdolniejsi dziennikarze, oraz obserwatorzy sceny politycznej wybudzą się ze snu poprzedniej informacji. Czytamy więc dalej, iż:

W 2010 roku, wprowadzanym w życie nowym przepisom przyświeca kwadratura Saturna w Wadze, z Plutonem w Koziorożcu. Jednym z nowych, obowiązujących od 1 stycznia 2010 roku osiągnięć naszej krajowej władzy jest ustawa o gromadzeniu i przechowywaniu danych dotyczących rozmów telefonicznych. Oznacza ona możliwość skutecznej kontroli (Pluton w Koziorożcu) relacji międzyludzkich (Saturn w Wadze) – na razie poprzez sieci informacyjne. Kosztowna i nowoczesna inwigilacja obywateli zgodna jest z unijną dyrektywą. Ponadto, wiele wskazuje na to, że znajdujemy się już tylko o krok od wprowadzenia coraz bardziej ścisłej kontroli i cenzury sieci internetowych”.

Proszę Państwa, dokładnie to stało się na naszych oczach. Nie pisał o tym jednak ani „Fakt”, ani „Newsweek”, ani też „Nasz Dziennik” zapewne. Co żwawsi dziennikarze drugiego sortu w kontekście astrologii pisywali o konstelacji Wężownika, albo o Wróżbicie Macieju. Życzliwsi zauważyli łaskawie jasnowidza z Człuchowa, P. Jackowskiego, który jednak pochodzi z innej „branży”. Ogólnie rzecz ujmując dominujący przekaz brzmiał – astrologia to rozrywka dla zepsutego sobą materiału genetycznego, w osobie dorosłego człowieka. W czym celują rzesze znudzonych Pań, rozczarowanych poszukiwaniami intelektualno – duchowymi… Czy ten negatywny obraz wart jest podtrzymywania ?

Naprawdę warto czytać ten materiał – choćby dla nauki astrologii, oraz spojrzenia na całe koło horoskopowe jako uzupełniającą się mandalę dwunastu elementów. Cytuję powiązania pomiędzy znakiem Skorpiona a Koziorożca:

„Zarówno sektor 8 jak i 10, władane przez Plutona i Saturna powołują instytucje i organizacje strzegące ich bezpieczeństwa. Są to umundurowane oraz nieumundurowane resorty siłowe. Mają one zapobiegać buntom i rewolucjom zagrażającym niekontrolowanym przemianom w strukturze społecznej.

Sektor 11 definiuje się jako zestaw życiowych celów i planów na przyszłość. Władany przez Plutona znak Skorpiona stanowi sektor 11, dla władanego przez Saturna Koziorożca. Stąd blisko do wniosku, że w planach na przyszłość i celach życia władzy, administracji, kadr politycznych i urzędniczych jest korzystanie ze wspólnych dóbr, czyli z cudzych pieniędzy.

Sektor 3, to sfera informacji i komunikacji. Znak Koziorożca stanowi sektor 3, w stosunku do znaku Skorpiona. Dlatego tajne służby i stowarzyszenia, w powiązaniu z wielkim kapitałem tak sprawnie, skutecznie i zręcznie choć dyskretnie, komunikują swoją wolę ustami polityków.”

Bez wątpienia w pewnym momencie będziemy mieli podwójną moc tego oddziaływania, gdy Pluton będąc w Koziorożcu, zostanie douzupełniony położeniem Saturna w znaku Skorpiona. Warto zwrócić na to uwagę. Jak również na CZTERY ISTOTNE SYGNIFIKACJE, którymi kończę ten wielki wpis:

– Pluton na ASC obecnej, czyli siódmej kadencji Sejmu (pierwsza grafika w artykule: http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/category/siodma-kadencja-sejmu-przeglad-po-sejmach-iii-rp/)

– Pluton przy MC podczas ingresu Słońca w horoskopie Polski w znak Barana (ostatnia grafika w artykule: http://astromix.pl/content/view/128/229/)

– Pluton w koniunkcji na Słońcu III RP (grafika poniżej)

– zaznaczony Pluton przy MC Traktatu Lizbońskiego (grafika w: http://www.astrologia.pl/horoskop/panstwo/czechy/prezydent-klaus-ratyfikuje-traktat-lizbonski.html)

Bez wątpienia 2012r. jest w wydaniu Polski podwójnie ważny. Pluton wykonuje swoją misję dziejową w perspektywie całego świata. Ale jego związek z Polską, zważyszy na ostatnie sygnifikacje, jest szczególny. Dowiadujemy się z wielu (przeważnie niezależnych!) portali, że to masowe protesty Polaków dot. ACTA były ISKRĄ PRZEMIAN dla całego europejskiego świata. Do tego stopnia, że czytamy (sic!) że „Niemcy dziękują Polakom za protesty ws. ACTA”. Zapewne większość komentatorów nie zauważy tego faktu po kilku, kilkunastu latach. Cieszmy się więc z tego, że nieliczni astrologowie tą wielką przemianę poczują i docenią.

– — –

Napisano:  07:05 dnia 18/02/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Reklamy

6 uwag do wpisu “Pluton w Koziorożcu, oraz okowy Saturna – jak zmieniają się fundamenty państw.

  1. Bardzo ciekawy materiał, obszerne zestawienie cytatów. Wszystko co najważniejsze, zostało powiedziane. Ja dorzuciłbym jeszcze spadające ceny nieruchomości na największych rynkach (US i UK), nacjonalizacje banków, większą chęć oszczędzania niż zaciągania kredytów wśród ludzi.

    • Dzięki Wojtku – widzę wady artykułu, z tego względu, że pierwotnie myślałem, że napiszę o czymś innym (stricte emeryturach), ale … natchnęło mnie na szersze spojrzenie. Dziękuję za docenienie wysiłku. Pozdrawiam !

  2. Świetne! I proszę o więcej.Taki portal, zajmujący się głównie astrologią mundalną, jest potrzebny,polskiemu internetowi jak woda rybie.Mam nadzieję, że zapału starczy.

  3. Przeczytałam jednym tchem (a to mi się rzadko zdarza:-) ) Nie potrafiłam tak powiązać w sensowną całość tylu różnych wiadomości i artykułow, dla mnie każdy z nich to osobna bajka. Dziękuję za rozjaśnienie w głowie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s